HEDEF VİZE & TURİZM

0(312) 466 90 90

HEDEF TURIZM

VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Almanya Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri İletişim Hattı

Hedef Vize Merkezi : 0 (312) 466 90 90
Whatsapp : 0 (312) 466 90 90
Mail : vizebilgi@hedefvize.com

Almanya Vize Başvurusu

Almanya, Schengen ülkelerinden birisi olduğu için Schengen Vizesi talep etmektedir. Bu vizeden Hususi (Yeşil), Diplomatik (Kırmızı / Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün muaf tutulabilmektedir. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Almanya Vize Başvurusu yapması gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu, kısa süreli Almanya Vize İşlemlerinde direk başvuru kabul etmediği için yetkili firmalardan yapmanızı talep etmektedir. iData akreditesi olan Hedef Vize, Almanya Vize İşlemlerinizde yetkili firma olarak Almanya Vize Başvuru desteği vermektedir.

Almanya Vize İşlemlerinde Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar istenmektedir. Ancak belirttiğimiz Almanya Vize türlerine göre ve mesleki duruma göre ekstra evraklarda talep edilmektedir. Acentamız, seyahat amacınıza ve işinize göre evrakların sizin için temin edilmesini sağlamaktadır.

Almanya Vize Başvuru İşlemleri ve Almanya Vize Randevu İşlemleri yapılırken resmi tatillere denk gelmemesi önemlidir. Resmi tatillere dikkat etmemeniz durumunda Almanya Vize İşlemleriniz aksayabilir ve vizeniz geç sonuçlanabilir. Bu durumda seyahat planlarınızın dengesini alt üst edebilmektedir. Sizin için zamanlamanın en mükemmel şekilde ayarlanmasını Hedef Vize olarak sağlamaktayız.

Almanya Vize Randevusu

Almanya Vize Başvuru işlemlerinin yaklaşık olarak 1 ay önce yapılması en doğrusudur. 1 ay önceden yapacağımız Almanya Vize Başvuru işlemlerinizi, Almanya konsolosluğu Almanya Vize Randevusu olmadan değerlendirmeye almamaktadır. Bu sebeple vize işlemlerinde Almanya Vize Randevu alınması zorunluluktur. Almanya Vize Randevusu biyometri veri ibrazı yapılmakta olduğu için de Almanya Vize Randevusu alınması önemlidir.

Almanya ve Türkiye resmi tatilleri Almanya Vize Randevusu alınırken dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Aksi halde Almanya Vize İşlemleri maksimum 15 gün içinde sonuçlandırılırken bu süreç uzayarak sizin seyahat planlarınızı da etkileyebilir. Almanya Vize İşlemlerinde uzman olan Vize Acentamız bu ve buna benzer durumlardan sizi kurtarmaktadır.

Almanya Vize Randevusunda Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklarınızın doğru ve resmi şekilde toplanması, Almanya Vize Başvurunuzun yapılması ve Almanya Vize Randevunuzun alınması gibi tüm Almanya Vize İşlemleri gerçekleştirmektedir. Almanya Vize İşlemleri gerçekleştirirken güncel bilgilerden yararlanarak, her adımın kontrolünü sağlamaktadır. Bu sayede vizenizin reddedilme olasılığını sıfıra indirgemektedir. Yaklaşık olarak da 15 gün içerisinde Almanya Vize İşlemleri sonuçlandırılmaktadır.

Almanya Turistik Vize Adımları

Almanya’ya gezip görmek için seyahat etmek isteyen kişilerin Almanya Turist Vizesi alması gerekmektedir. Almanya Turist Vizesi alırken genel olarak belirlenen evrakların doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Belgeleri hazırlayarak Almanya Turistik Vize işlemlerinizi yürütmekte ve vizenizin olumlu olmasını sağlamaktayız. Size uygun Almanya da Otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirerek ve gidiş, dönüş uçak biletlerinizi hazırlayarak kaygısız bir şekilde tatilinizin tadını çıkarmanızı destekliyoruz bu sayede planladığınız Almanya Tatil’inde hiçbir sorun çıkmıyor ve sadece gezinize odaklanabiliyorsunuz.

Almanya Turistik Vizesi | Gerekli Evrak Listesi, Bilgi ve İşlemler Destek Hattı | 0312 466 90 90

Almanya Aile Veya Arkadaş Ziyareti Vizesi Adımları

Almanya’da oturum izni olan kişiden gelecek olan Davetiye ile Almanya Vizesi Aile/Akraba Ziyareti alabilmektesiniz. Davetiye ve Almanya Vizesi için Gereken Evrakların hazırlanmasının ardından seyahatinizi gerçekleştirmeme ihtimalinizden endişe etmenize gerek yoktur.

Yetkili firmamız Almanya Aile/Akraba Ziyareti Vize Başvuru İşlemlerini gerekli şekilde gerçekleştirmekte ve evraklarınızın sunumunu yetkili mercilere eksiksiz olarak yapmaktadır. Almanya vatandaşı olan kişiden davetiye ile birlikte kimlik bilgilerine ilişkin belgelerde talep edilmektedir. Bu tür ayrıntılar Hedef Vize’nin gözünden kaçmayarak, vizenizin önünde hiçbir engel olmaması sağlanmaktadır.

Almanya Davetiye Vizesi | Gerekli Evrak Listesi, Bilgi ve İşlemler Destek Hattı | 0312 466 90 90

Almanya İş ve Fuar Ziyareti Vize Adımları

Almanya’ya yapacağınız her türlü iş seyahati için Almanya Ticari Vize almanız gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu Vize Departmanı genel olarak belirlediği evrakları Almanya Ticari Vize türünde de talep etmekte olup, ek olarak Almanya’da bağlı olduğunuz şirketin ya da kurumun size davetiye göndermesini istemektir.

Davetiyenin olmaması durumunda Almanya Ticari Vize almanız mümkün olmamaktadır. Herhangi bir evrakın eksikliği vizenin reddedilmesi için yeterli olabilmektedir. Resmi ve kurallara uygun olarak evraklarınızı profesyonel yetkili firmamız hazırlamaktadır. Almanya Ticari Vizenizi alarak iş seyahatinizin güzel geçmesini dilemekteyiz.

Almanya Ticari Vize | Gerekli Evrak Listesi, Bilgi ve İşlemler Destek Hattı | 0312 466 90 90

Almanya Konsolosluğu Vize Çeşitleri Hakkında Bilgi

Almanya Konsolosluğu’nun verdiği vize türleri;

Almanya Turistik Vize,

Almanya Ticari Vize,

Almanya Aile Ziyareti Vizesi,

Almanya Transit Vize,

Almanya Erasmus Vizesi,

Almanya Aile Birleşimi Vizesi,

Almanya Yatırımcı Vizesi,

Almanya Çalışma İzni,

Almanya Oturum İzni’dir.

Almanya Vize İşlemlerinde Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş Almanya Vize Evrakları istenmektedir. Ancak belirttiğimiz Almanya Vize türlerine göre ve mesleki duruma göre ekstra evraklarda talep edilmektedir. Hedef Vize, seyahat amacınıza ve işinize göre evrakların sizin için temin edilmesini sağlamaktadır.

Almanya Vize Başvuru İşlemleri ve Almanya Vize Randevu İşlemleri yapılırken resmi tatillere denk gelmemesi önemlidir. Resmi tatillere dikkat etmemeniz durumunda Almanya Vize İşlemleriniz aksayabilir ve Almanya Vizeniz geç sonuçlanabilir. Bu durumda seyahat planlarınızın dengesini alt üst edebilmektedir. Sizin için zamanlamanın en mükemmel şekilde ayarlanmasını Hedef Vize olarak sağlamaktayız.

Almanya Vize Türleri | Gerekli Evrak Listesi, Bilgi ve İşlemler Destek Hattı | 0312 466 90 90

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Evraklar ve Vize Başvuru Formu

Almanya seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre talep edilen evraklarda yanlış beyan, gerçeği yansıtmayan bilgiler ve bir eksiklik olmamalıdır. Aksi halde Almanya Vizenizin reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Almanya Konsolosluğu tarafından istenen Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler şunlardan oluşmaktadır:

Prosedüre uygun olan pasaportunuz olmalıdır.

Almanya vizesi başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile prosedüre uygun doldurulmalıdır.

Almanya Konsolosluğu tarafından istenen kriterlere uygun şekilde çekilmiş biyometrik fotoğrafınız evraklara eklenmelidir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi eşliğinde, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de dosya içinde olmalıdır.

Maddi durumunuzu gösteren belgeler hazırlanmalıdır.

Almanya vizesi talep dilekçesi oluşturulmalıdır.

Bağlı bulunduğunuz bir şirket varsa ona ilişkin evraklar talep edilmektedir.

Çalıştığınız yeri doğrulayacak evraklar istenmektedir.

Seyahat ile ilgili destekleyici bilet, otel rezervasyonu ve benzeri belgeler istenmektedir.

Olası bir duruma karşın seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir.

Almanya Konsolosluğu’nun meslek durumuna göre istediği Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler şu şekildedir;

Emekli kişilerin emekliliğini gösteren maaş cüzdanı, kart fotokopisi, kurumdan alınan resmi yazı gibi evrakları istenmektedir.

Devlet memuru olan kişilerden ise resmi izin belgesi ve oda sicil kaydı diğer kurum evrakları ile beraber talep edilmektedir.

Öğrencilerin, orijinal ve güncel öğrenci belgesi istenmektedir.

Avukatlardan meslek kimlik kartı, üniversite diplomasının fotokopisi ve baro kaydı orjinali istenmektedir.

Diş hekimleri üniversite diplomasına ek olarak tabipler odası kaydının orijinalini hazırlamalıdır.

Doktorlar üniversite diploması ile beraber kurum kimlik kartını da dosyaya eklemelidir.

Eczalardan ise sadece diploma fotokopisi talep edilmektedir.

Çiftçiler ziraat odasından alınan sicil kaydını ve topraklarının tapusunu dosyaya eklemektedir.

Reşit olmayan kişiler içinse resmi muvafakatname hazırlamalıdır.

Genel olarak Almanya Vize İşlemlerinde talep edilen bu evrakların doğru şekilde düzenlenmesi, hiçbir eksik olmaması ve tamamen gerçek bilgileri içermesi Almanya Vizenin onaylanması açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Dikkatli bir şekilde ve güncel bilgileri göz önünde bulundurarak bu işlemleri sizin için gerçekleştirmekteyiz.

Meslek Gruplarına Göre Ayrılmış Gerekli Evrak Listesi, Bilgi ve İşlemler Destek Hattı | 0312 466 90 90

iData Almanya Vizesi

Almanya Büyükelçiliği tarafından Almanya Vize İşlemlerinde yetkilendirilmiş bir kurum olan iData’dır. Hedef Vize, iData Almanya Vizesi yetkilisi olarak Almanya Vize İşlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ofislerimize gelerek ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak iData Almanya Vize İşlemleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

iData Almanya Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Bilgi ve İşlemler Destek Hattı | 0312 466 90 90

Almanya Vize Ücret, Fiyat ve Almanya Vize Harcı

Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen Almanya Vize Ücreti Euro olarak nakit ödenmektedir. Almanya Vize türlerine göre değişim gösterebilmektedir. Almanya Vize türüne ek olarak kısa süreli seyahatlerde ve uzun süreli (D tipi) vize işlemlerinde de bu fiyat değişebilemektedir.

Almanya Vizesi Ücret, Fiyat, Parası, Harcı Gerekli Evrak Listesi, Bilgi ve İşlemler Destek Hattı | 0312 466 90 90

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Almanya Vize türü D tipi yani uzun süreli Almanya Vize olmaktadır. Almanya Aile Birleşimi Vizesi ile Almanya’da oturum hakkına sahip olabilmektesiniz. Eş ve çocukları kapsayabilen bu vize türü Almanya Evlilik durumunda alınabilmektedir.

Almanya Vize türlerinde istenen diğer evraklar ile beraber uluslar arası evlenme kayıt örneği, ikametgah belgesi, Almanca bilgisini kanıtlayan evraklar istenmektedir. Almanya’daki eşten ise; ikametgah belgesi, kimlik bilgileri, maaş bordrosu, önceki evliliklere dair belgeler, çocuklara dair belgeler istenmektedir.

Almanya’daki eşten ve Türkiye’deki eşten birçok evrakın talep edildiği bu vize türü biraz zahmetli bir süreci beraberinde getirse de, Hedef Vize sayesinde bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. İşlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirirken hiçbir aksilik yaşanmamasını evrakları en doğru şekilde ve eksik olmadan temin ederek

Almanya Aile Birleşimi Vizesi| Gerekli Evrak Listesi, Bilgi ve İşlemler Destek Hattı | 0312 466 90 90

DANIŞANLARIMIZIN YORUMLARI

Yurtdışına gidebilmenin çok zor olduğu bu dönemde işlerim hallolduğu için Bülent Bey’e teşekkür ediyorum bütün vize işlemlerimi sayesinde zorlanmadan hallediyorum çok teşekkür ederim.

Profesyonel hizmet ilgili personel teşekkür ederiz Bülent beye.

İlgi muazzam, her sorumun cevabını alabiliyorum. Bülent ve Mesut Bey’in tecrübeleri sayesinde 5 yıldır güvenle vize başvurusu yapıyorum.

Vize basvurum icin cok kisa bi zamanim vardi isim geregi yurtdisina cikmak zorundaydim sagolsun bulent bey ve ekibi bana cok hizli bir sek8lde yardimci olup butun evraklari kisa surede hazirlayip vize islemlerimi halleddiler bulent bey ve ekibine cok tesekkur ederim.vize ile ilgili bi isiniz varsa hic dusunmeden hedef vizeye basvura bilirsiniz kesin isinizi cozerler.