HEDEF VİZE & TURİZM

0(312) 466 90 90

HEDEF TURIZM

VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Amerika Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri İletişim Hattı

Hedef Vize Merkezi : 0 (312) 466 90 90
Whatsapp : 0 (312) 466 90 90
Mail : vizebilgi@hedefvize.com

Amerika Vize Başvurusu

Amerika Büyükelçiliği, Türkiye vatandaşlarından (Diplomatik, Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus pasaport sahipleri fark etmeksizin) Amerika vizesi talep etmektedir. Ayrım gözetmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum iznine sahip olan yabancı uyrukluların Amerika Vize Başvurusu yapması gerekmektedir.

Hedef Vize olarak işlemlerinizin başlatılmasını, seyahatinizden 6 ila 8 hafta önce yapmaktayız. Bu sayede seyahat planınızın aksamamasını sağlamayı hedeflemekteyiz. Amerika Konsolosluğu’nun vize başvurusu yaparken, hazırlanmasını istediği evraklar vardır.

Bunların usulüne uygun bir şekilde hazırlanması ve bilgilerin yanıltıcı ya da gerçek olmayan beyanlar olmaması gerekmektedir. Yetkili firmamız, güncel olarak talep edilen evrakları, usulüne uygun ve resmi şekilde hazırlarken hiçbir hataya yer vermemektedir. Bu nedenle, bizim sayemizde vizenizi alabileceğiniz konusunda hiçbir şüpheniz olmasın!

Amerika Konsolosluğu talep ettiği evrakları vize türlerine göre de değiştirebilmektedir. Amerika Ziyaret Vizesi için ekstra farklı bir evrak gerekirken, Turist vizesi için o evrak talep edilmeyebilir. Ancak tüm vize türlerinde kesin olarak (yaş fark etmeden) DS 160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunu doldurmakla zorunludur.

DS 160 formu doldurulurken net ve açık bilgilerin yazılması ve vize türünün seçilmesi gerekmektedir. Soruların uygulanamayacak ve boş bir şekilde doldurulması yetkililerin vize başvurunuzu reddetmesine sebep olabilmektedir.

Amerika Vize Başvuru kategorileri şunlardan oluşmaktadır;

B1 Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi, B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi, B1 ve B2 Turistik veya Ticari Amaçlı Ziyaret Vizesi, C Transit Vizesi, C1 / D, D Mürettebat Vizesi, E1 / E2 Yatırımcı Vizesi, E3 Avustralya Özel İşçi Vizesi,  Basın Mensubu Vizesi, F1 / F2 Öğrenci Vizeleri, J1 / J2 Değişim Programı Vizeleri, M1 / M2 Mesleki Eğitim Vizeleri, H1-B, H2-A, H2-B, H3 Geçici Çalışma Vizeleri, L Şirket İçi Transfer Vizeleri, O Olağanüstü Yetenek ve Başarıya Sahip Bireyler, P Atletler, Eğlence Grupları ve Oyuncular, K Nişanlı Vizesi, Q1Uluslararası Kültürel Değişim Programı, R Din Görevlileri, T İnsan Ticareti Mağduru Vizesi, U Suç Faaliyeti Mağduru Vizesi, TN/TD NAFTA Vizeleri, Diplomatik ve Resmi Vizeler bulunmaktadır.

Seyahatinize uygun olan vize türünü belirleyerek, evraklarınızın ona göre kusursuz bir şekilde hazırlanmaktadır.

Amerika Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları

Kesin olarak doldurmanız gereken DS 160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formuna ek olarak Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir:

Usulüne uygun şekilde güncel biyometrik fotoğraf çekilmelidir. 10 yıl içinde çıkarılmış, 2 sayfası boş olan pasaport olmalıdır. Eğer varsa eski pasaportta beraberinde sunulmalıdır. Vize türüne göre vize ücretinin de yazılması gerekmektedir. Amerika göçmen olmayan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. Banka hesabı cüzdan bilgileri gerekmektedir. Mesleki duruma ilişkin evraklar düzenlenmelidir. Seyahat rezervasyonlarına ilişkin evraklar oluşturulmalıdır. Vize mülakatı Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirilirken parmak izi de alınmaktadır.

Gereken tüm evrakların doğru şekilde hazırlanması çok önemlidir. Evrakları hazırlayarak başvurunuzu yapmakta ve randevu tarihinizi almaktayız. Sizin şahsen yapmanız gereken tek şey, mülakata katılmak ve parmak izi vermektedir. Bunun dışında resmi sürece ilişkin tüm belgelerin hazırlanması tamamen firmamıza aittir. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durumla karşılaşmanızı evraklarınız tam olması ile engellemekteyiz.

Amerika Turist Vizesi

B2 Amerika Turist Vizesi için gereken evraklar yukarıda belirttiğimiz genel evraklardan oluşmaktadır. Ancak evli olan kişilerin nüfus cüzdanına ek olarak evlilik cüzdanını da sunması gerekmektedir. Tüm gerekli evraklar resmi şekilde ve hatasız hazırlandıktan sonra vizeniz onaylanmaktadır.

Hedef Vize, profesyonel vize işlemleri danışmanlığı ile New York City, Washington DC ya da Miami sokaklarında gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. Uçak rezervasyonlarını ve size uygun otel rezervasyonlarını yaparak hiçbir sorunla karşılaşmamanız için en kaliteli danışmanlık hizmetini vermekteyiz. Sonrasında 3 iş günü içinde vize işlemleri sonuçlanmaktadır.

Amerika Ticari Vize

B1 Amerika Ticari Vize başvurusunda bulunurken DS 160 başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf ve diğer belirttiğimiz evrakların hatasız şekilde hazırlanmasına ek olarak, Amerika ticari vize davetiye istenmektedir.

Hedef Vize, gereken bilgileri size vermekte, kusursuz bir şekilde vize işlemlerinizin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bunun ardından 3 iş günü içinde vizeniz onaylanmaktadır. Vizenizi en kısa sürede ve kolay bir şekilde almak için Hedef Vize’ye başvurmanız yeterli olacaktır.

Amerika Vizesi Aile/Akraba Ziyareti

B2 Amerika Vizesi Aile/Akraba Ziyareti için DS 160 formu, pasaport, finansal duruma ilişkin evraklar hazırlanmalıdır. Vizenizin onaylanmasında en önemli noktalardan birisi Amerika aile ziyareti vizesi davetiyesinin olmasıdır.

Amerika’dan davetiyeyi gönderen kişinin seyahat planına uygun olarak hazırlaması, masrafın nasıl karşılanacağını açıklaması, davet ettiği kişi ile akrabalık ilişkisini belirtmesi, kişisel bilgilerini ve iletişim bilgilerini eklemesi gerekmektedir.

Amerika’ya ziyaret için gidecek olan kişinin evli ise evlilik cüzdanını ya da boşanmış ise boşanma ilanını sunması da gerekmektedir. Mesleki duruma ilişkin evraklar da vize türünde doğru şekilde hazırlanmalıdır.

Bu vize türündeki tüm işlemleri işimizde uzman olarak adınıza yapmakta, prosedüre uygun şekilde evrakların tamamlanmasını sağlamaktayız. Hedef Vize ile sorunsuz bir şekilde vizenizin onaylanmasını bekleyebilirsiniz. 3 iş günü gibi kısa sürede işlemler sonuçlanabilmektedir.

Amerika Aile Birleştirme Vizesi

Amerika vatandaşı ve Türkiye vatandaşı olan kişilerin çift olması durumunda eşi ve çocukları kapsayan bir vize türüdür. Amerika Aile Birleştirme Vizesi, uzun süreli vize türünü kapsamaktadır. Bunun için evliliğe dair evraklar talep edilmektedir. Ayrıca dil seviyesi de vize alırken önemlidir.

Aile birleştirme vizesi Amerika’da biraz daha zor alınabilmekte olduğu için Hedef Vize danışmanlığı almanız çok yararlı olacaktır. Aile birleşimi vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vize Randevusu

Vize türlerinin hepsinde Amerika Vize Randevusu almak zorunludur. Dosyanın teslim edilmesi için ve vize işlemlerinin ilk aşamasının gerçekleştirilmesi için randevu alınmaktadır. Randevunun vize türüne uygun olarak alınması gerekmektedir. Vizenin onaylanmasının ardından hangi PTT şubesine teslim edileceği de randevu alarak seçilmektedir.

Vize randevusu alırken, randevunun alınabileceği saatlere dikkat edilmelidir. İlaveten Türkiye ve Amerika resmi tatilleri de randevu alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Bunlara dikkat edilmemesi durumunda işlemleriniz daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Bu da seyahatinizin aksamına, planlarınızın istediğiniz gibi olmamasına yol açacaktır.

Tarih ve saat şeklinde randevunuzun seyahatiniz için en uygun zamana ayarlanmasını sağlayarak, planlarınızın umduğunuz şekilde olmasını sağlıyoruz. Seyahat planlarınızı bize ilettiğiniz zaman vize türünüze uygun bir şekilde tüm işlem adımları tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Genellikle vize sonucu 3 iş gününde açıklanmaktadır, ama bazı durumlarda bu süreç uzayabilmektedir. Sürecin uzamaması için profesyonel olarak vize işlemleriniz firmamız tarafından yapılmaktadır.

DANIŞANLARIMIZIN YORUMLARI

Yurtdışına gidebilmenin çok zor olduğu bu dönemde işlerim hallolduğu için Bülent Bey’e teşekkür ediyorum bütün vize işlemlerimi sayesinde zorlanmadan hallediyorum çok teşekkür ederim.

Profesyonel hizmet ilgili personel teşekkür ederiz Bülent beye.

İlgi muazzam, her sorumun cevabını alabiliyorum. Bülent ve Mesut Bey’in tecrübeleri sayesinde 5 yıldır güvenle vize başvurusu yapıyorum.

Vize basvurum icin cok kisa bi zamanim vardi isim geregi yurtdisina cikmak zorundaydim sagolsun bulent bey ve ekibi bana cok hizli bir sek8lde yardimci olup butun evraklari kisa surede hazirlayip vize islemlerimi halleddiler bulent bey ve ekibine cok tesekkur ederim.vize ile ilgili bi isiniz varsa hic dusunmeden hedef vizeye basvura bilirsiniz kesin isinizi cozerler.