HEDEF VİZE & TURİZM

0(312) 466 90 90

HEDEF TURIZM

VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Bulgaristan Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri İletişim Hattı

Hedef Vize Merkezi : 0 (312) 466 90 90
Whatsapp : 0 (312) 466 90 90
Mail : vizebilgi@hedefvize.com

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan’a yapacağınız seyahatler için Schengen vizesi Bulgaristan Konsolosluğu tarafından gerekli görülmektedir. Schengen Bölgesi üyesi olarak Bulgaristan Vize Başvurusu Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri tarafından yapılmalıdır.

Bulgaristan Vize Başvuru türleri şu şekildedir;

Bulgaristan Turistik Vize, Bulgaristan Ticari Vize, Bulgaristan Özel Ziyaret Vizesi (Aile/Akraba), Bulgaristan Transit Vize, Bulgaristan Vatandaşlık İşlemleri

Bulgaristan vize türleri arasından sizin için uygun olanı seçerek, vize türüne uygun bir şekilde evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Kısa süreli (C tipi) ve uzun süreli (D tipi) vizeler için gerekli olan belgelerde değişiklik gösterebilmektedir.

Bulgaristan vizesi için başvuru yapmanız ve vize işlemlerini prosedüre uygun bir şekilde gerçekleştirmenizin ardından vize işlemleri 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Bu sebeple yetkili firmamız için vize başvurusunu 15 gün önceden yapmaktadır.

Bulgaristan Vize İçin Gerekli Evrak, Belge ve Başvuru Formları

Bulgaristan vizesi başvurusunda gereken evraklar vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir ya da ek evraklar istenebilmektedir. Ayrıca Bulgaristan Konsolosluğu, gerek görmesi durumunda ekstra evrak talep edebilmektedir.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ise genel olarak şöyledir:

Belirlenen kurallar çerçevesinde çekilmiş olan biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Süresi dolmamış ve eski olmayan pasaport olmalıdır. Prosedüre uygun bir şekilde banka hesap cüzdanı belgeleri gereklidir. Vize evrakları prosedüre uygun bir şekilde sıralanmalıdır. Vize türüne göre vize ücreti ödenmelidir ve dekont belgelerin arasına eklenmelidir. Finansal durumu gösteren evraklar olmalıdır. Sağlık sigortasının seyahat süresinden daha uzun olmayan bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Mesleki duruma ilişkin evraklar talep edilmektedir. Vize başvuru formu doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Seyahat planını doğrulayan evraklar hazırlanmalıdır.

Mesleki duruma göre istenen evraklar;

Çalışan kişinin kurum / şirket onay belgesi, işe devam ettiğini gösterir belge, maaşı, pozisyonu ile ilgili evraklar olmalıdır. Şirket sahibinin ticaret odası kaydı, imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi kopyası gerekmektedir. Öğrencilerin, öğrenci belgesinin güncel tarihli aslını sunması gerekmektedir. Öğrenciye sponsor olan kişinin kimlik belgeleri, iş evrakları, finansal durumu hakkında evraklar sunması gerekmektedir. Reşit olmayan kişilerin ailesinden noter onaylı olarak muvafakatname istenmektedir. Ek olarak anne ya da baba çocuğa refakat etse de bu belge mutlaka eklenmelidir. Çiftçilerden ise ziraat odası tarafından verilen çiftçi belgesi talep edilmektedir. Doktor, avukat, eczacı, mühendis ve diş hekimlerinden; ilgili oda kaydı veya meslek kimlik kartı istenmektedir.

Seyahat sağlık sigortası düzenlenirken dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Sağlık sigortasının 30 günü kapsaması durumunda 15 günlük, 45 günü kapsaması durumunda ise 30 günlük vize verilmektedir. Bu sebeple kaç günlük vize istediğinizi bize belirtmeniz önemlidir. Böylelikle vizenizin istediğiniz süreyi kapsamasını sağlayabiliriz.

Bulgaristan vizesi için bu evrakları hazırlarken doğru olmasına büyük özen göstermekteyiz. Evrakların sıralaması kadar eksiksiz olması da önemlidir. Hedef Vize olarak herhangi bir eksikliğin vizenizin reddedilmesine sebep olmasını istemeyiz.

Bulgaristan Turist Vizesi

Bulgaristan’da tatil yapmayı arzu eden kişilerin Bulgaristan Turist Vizesi alması gerekmektedir. Yetkili firma olarak şahsınız adına başvuruları gerçekleştirirken Bulgaristan Konsolosluğu’nun belirlediği kurallar dahilinde olmasına özen göstermekteyiz.

Kısa süreli vize tipi olarak turist vizesi için gereken evraklar yukarıda belirttiğimiz gibidir. Fakat önceki seyahatlere dair vizelerin sunulması başvurunuzu olumlu etkileyen etkenlerden birisi olduğu için, daha önce seyahat yaptıysanız onlarında eklenmesinde yarar vardır.

Vize türünüzün ve mesleğinizin gerektirdiği tüm belgeleri sizin için Hedef Vize hazırlamaktadır. Tatilinizi garantiye almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçak ve otel rezervasyonlarınızı da sizin için yaparak hiçbir işlemle uğraşmadan tatilin tadını çıkarmanızı diliyoruz. Bu süreçte çıkacak olan sorunlar can sıkıcı olabilir ve çözmek uzun sürebilir. Hedef Vize olarak size sorunsuz bir vize çıkartma dönemini garanti ediyoruz.

Bulgaristan Ticari Vize

İş seyahati amacı ile Bulgaristan’a giden kişilerin Bulgaristan Ticari Vize alması zorunludur. İş durumunuzu beyan eden belgelerin eklenmesi çok önemlidir. Bulgaristan’a ticari vize başvurusu yaparken, Bulgaristan’dan gelecek olan ticari vize davetiyesi ve davet mektubu gerekmektedir.

Davet mektubunun resmi kurallara uygun bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Tüm ticari vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye sahip olan firmamız sizin için tüm bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi

Bulgaristan vatandaşı olan kişi ile aile birleşimi için Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi alarak oturum hakkı kazanabilmektesiniz. Fakat bunun için genel olarak temin edilmesi gereken evraklara ek belgeler sunulmalıdır.

Aile birleşimi vizesi, D tipi yani uzun süreli oturum izni verilen bir vize türüdür. Çocukları ve eşi kapsayan bir vizedir. Başvuru sahibi ile beraber, Bulgaristan’da ikamet eden eşinde sunması gereken evraklar vardır. Evlilik kayıt örneği, kira ya da tapu belgeleri, finansal duruma ilişkin evraklar, sabıka kaydı, vatandaşlık kimlik bilgileri gibi evraklar temin edilmelidir.

Evraklar hazırlanırken noter tasdikli olması, resmi olması ve prosedüre uygun olması önemlidir. Herhangi bir eksik evrak olması durumunda vizeniz reddedilebilmektedir. Ayrıca uzun süreli vize olduğu için vize ücreti de değişim gösterebilmektedir.

Eğer çocuğunuz varsa, doğum belgesi gerekmektedir. Bulgaristan’daki kişinin oturum izni, Bulgar pasaport bilgileri de gerekmektedir. Evliliğin sahte olmadığına dair noter onaylı taahhütname gerekmektedir.

Hedef Vize, yetkili firma olarak oturum hakkı veren bu vize türü hakkında sizi detayları ile bilgilendirmektedir. Evraklarınızı resmi olarak hazırlamakta, doğru sıralama ile yetkili mercilere sunmaktayız. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan vizenizi en hızlı ve kolay şekilde almanızı sağlıyoruz.

Bulgaristan Vizesi Aile/Akraba Ziyareti

Bulgaristan’da ikamet eden arkadaşlarınızı ya da ailenizi ziyaret etmek istiyorsanız kesinlikle Bulgaristan Vizesi Aile/Akraba Ziyareti başvurusu yapmanız gerekmektedir. Genel olarak yukarıda belirttiğimiz evraklara ziyaret vizesi içinde ihtiyaç duyulmaktadır.

Aynı zamanda ticari vizede olduğu gibi Bulgaristan’dan gelecek olan prosedüre uygun davetiye temin edilmelidir. Hedef Vize olarak evrakları eksiksiz temin ederek doğru sıralama ile başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Bulgaristan Vize Randevusu

Bulgaristan Vize Randevusu almak zorunludur. Vize işlemlerinizin gerçekleşmesi ve biyometrik bilgi ibrazının yapılması için önemlidir. Hedef Vize, seyahat planınıza uygun şekilde randevunuzu almakta ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmemektedir. Vizenizin 15 gün içinde sonuçlanmasını beklerken hiçbir işlemle uğraşmadan, siz valizlerinizi hazırlayabilirsiniz.

VFS Global Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Büyükelçiliği, uluslar arası Bulgaristan vize işlemlerini için VFS Global’ı yetkilendirmiştir. Dünya çapında vize işlemlerini yürüten büyük bir firmadır. Hedef Vize’de, VFS Global yetkilisi olarak Türkiye’de vize işlemlerini gerçekleştiren profesyonel bir firmadır. Güvenli bir seyahat için ve kesin olarak vizenizin onaylanması için danışmanlığımızı sizlere sunmaktayız.

Bulgaristan Vize Ücretlendirmesi

Bulgaristan vize ücreti talep edilen vize türüne göre farklı olabilmektedir. Ek olarak yaş ve vatandaşlık durumuna göre de Türkiye dahil, diğer ülkelere göre farklıdır. Vize türünün kısa süreli ya da uzun süreli olmasına göre de vize ücretinde değişim görülebilmektedir.

Vize ücreti dışında vize başvuru merkezine ödenen bedele kargo ücreti, biyometri işlemi ücretleri, seyahat sağlık sigortası gibi ödemeler dahil değildir. Bulgaristan Konsolosluğu, 12 yaşından küçük çocuklar için vize ücreti talep etmemektedir. Güncel vize ücretlerini detaylı bir şekilde öğrenmek için Hedef Vize’yi arayabilirsiniz.

DANIŞANLARIMIZIN YORUMLARI

Yurtdışına gidebilmenin çok zor olduğu bu dönemde işlerim hallolduğu için Bülent Bey’e teşekkür ediyorum bütün vize işlemlerimi sayesinde zorlanmadan hallediyorum çok teşekkür ederim.

Profesyonel hizmet ilgili personel teşekkür ederiz Bülent beye.

İlgi muazzam, her sorumun cevabını alabiliyorum. Bülent ve Mesut Bey’in tecrübeleri sayesinde 5 yıldır güvenle vize başvurusu yapıyorum.

Vize basvurum icin cok kisa bi zamanim vardi isim geregi yurtdisina cikmak zorundaydim sagolsun bulent bey ve ekibi bana cok hizli bir sek8lde yardimci olup butun evraklari kisa surede hazirlayip vize islemlerimi halleddiler bulent bey ve ekibine cok tesekkur ederim.vize ile ilgili bi isiniz varsa hic dusunmeden hedef vizeye basvura bilirsiniz kesin isinizi cozerler.